Bęc Zmiana

DZIWNY DOM NAD WISŁĄ

Opis książki

Willa Szyllerów, wybudowana w 1928 roku na Saskiej Kępie według projektu Bohdana Lacherta i Józefa Szanajcy, mimo wielu głosów protestu w 2002 roku została zburzona w związku z poszerzaniem sąsiadującego z nią Wału Miedzeszyńskiego. Burzliwe losy modernistycznej „maszyny do mieszkania”, uznanej za jeden z najciekawszych budynków warszawskiego międzywojnia, opisuje Zuzanna Fruba w wierszowanej opowiastce Dziwny dom nad Wisłą. 

Utworowi towarzyszą ilustracje autorstwa Jakuba i Tymka Jezierskich, bogaty archiwalny materiał wizualny oraz tekst historyczki architektury i sztuki Hanny Faryny-Paszkiewicz. W książce został wykorzystany font Fruscio autorstwa Rafała Buchnera.

 

O Autorce

Zuzanna Fruba – architektka wnętrz, warszawianka mieszkająca w Berlinie. W 2013 roku wspólnie z Hanną Faryną-Paszkiewicz opisała i sfotografowała „Warszawskie gorseciki zanikające”.

Prasa

Arkadiusz Gruszczyński, „Gazeta Stołeczna”: Zabawa w architekturę
Cezary Polak, RDC: Rozmowa z Hanną Faryną-Paszkiewicz w audycji Polak potrafi

Kup on-line

Papier: www.sklep.beczmiana.pl

 


Informacje wydawnicze

Zuzanna Fruba: Dziwny dom nad Wisłą
Fundacja Bęc Zmiana,Warszawa 2016
ISBN: 978-83-62418-55-8
Liczba stron: 64, oprawa miękka

Teksty: Zuzanna Fruba, Hanna Faryna-Paszkiewicz
Redakcja i korekta: Elżbieta Staśkiewicz, Justyna Chmielewska
Ilustracje: Jakub i Tymek Jezierscy
Projekt graficzny i skład: Jakub Jezierski
Koordynacja: Ela Petruk

Cena: 39 zł

Korzystając z serwisu internetowego Fundacji Bęc Zmiana wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.