Bęc Zmiana

BĘC NA OTWARCIU MUZEUM NAD WISŁĄ


fot. Justyna Chmielewska

Czas: 25–26.03 (sobota–niedziela)
Miejsce: Warszawa, Muzeum nad Wisłą, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22

W ostatni weekend marca Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zacznie działać w swojej nowej tymczasowej siedzibie – Muzeum nad Wisłą. Otwarcie pawilonu i wystawy Syrena herbem twym zwodnicza będzie miało postać weekendowego pikniku, do udziału w którym zaproszeni są wszyscy chętni spędzić wolny czas nad rzeką, z syrenami, z artystami, z przyjaciółmi, z dziećmi, z rodzinami, z muzyką i z dobrym jedzeniem. 

Z tej okazji na Tarasie nad Wisłą swoje podwoje otworzy mobilny oddział Sklepu Wielobranżowego Fundacji Bęc Zmiana z bogactwem asortymentu dedykowanego Warszawie!

Oprócz varsavianistycznych publikacji i map wydanych przez Muzeum Warszawy (Legendy warszawskie), warszawskich książek dla dzieci (Dziwny dom nad Wisłą, Jestem miasto. Warszawa, Architekturki) i dwujęzycznych publikacji poświęconych stolicy (Polskie pigułki, seria ilustrowanych atlasów architektury warszawskich dzielnic od Centrum Architektury, Warszawa. Podręcznik zamieszkiwania), na bęcowym stoisku znajdziecie warszawskie gadżety i upominki: breloki, magnesy i kubki MAMSAM. 


GODZINY OTWARCIA:
25.03 (sobota), 12–20
26.03 (niedziela), 12-18

Inne książki z oferty dystrybucyjnej Bęc Zmiany będzie można nabyć w Księgarni Artystycznej Bookoff znajdującej się we wnętrzu pawilonu MSN.

www.sklep.beczmiana.pl

+++

Więcej o Muzeum nad Wisłą:

Pawilon, zaprojektowany przez wybitnego austriackiego architekta Adolfa Krischanitza został bezpłatnie użyczony przez wiedeńską fundację Thyssen-Bornemisza Art Contemporary i będzie tymczasowo wykorzystywany przez Muzeum, do czasu powstania siedziby na placu Defilad. Działalność Muzeum nad Wisłą zainauguruje wystawa Syrena herbem twym zwodnicza – opowieść o kulturowych znaczeniach symbolu Warszawy i o tym, jak możemy tego symbolu dziś używać, tworząc nowoczesne miejskie tożsamości i wspólnoty. 

Wystawa o syrenach w Muzeum nad Wisłą to powitanie nowego sąsiedztwa, z ważnym dla warszawiaków pomnikiem Syrenki z twarzą Krystyny Krahelskiej, to powitanie dzikiej rzeki, która płynie kilka kroków od nowego budynku Muzeum. To także powitanie nadchodzącej wiosny i nowej publiczności. 

www.artmuseum.pl

+++

Współpraca: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Targ Śniadaniowy
Wydawcy: Centrum Architektury, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Fundacja Bęc Zmiana, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Warszawy

Korzystając z serwisu internetowego Fundacji Bęc Zmiana wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.