Bęc Zmiana

WYNIKI KONKURSU NA PROJEKT POIDEŁKA DLA WARSZAWY

W styczniu b.r. Miasto st. Warszawa, we współpracy z oddziałem warszawskim SARP i Fundacją Bęc Zmiana, ogłosiło konkurs na opracowanie projektu poidełek, które pojawią się na stołecznych placach, ulicach oraz w parkach, by zapewnić mieszkańcom i turystom dostęp do bezpłatnej, czystej wody pitnej. 19 kwietnia zostały ogłoszone nazwiska zwycięzców.

Pierwszą nagrodę – 20 tysięcy złotych oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowej będącej szczegółowym opracowaniem pracy konkursowej – otrzymał zespół w składzie: Paulina Dorota Lis, Marcin Kucharczyk, Krzysztof Meldner i Maciej Meldner z Paulina Dorota Lis Design Studio za projekt poidełka inspirowanego widocznymi elementami systemu infiltracyjnego warszawskiego ujęcia wody – charakterystycznymi zielonymi wieżami zlokalizowanymi w korycie Wisły. Jury w uzasadnieniu swojej decyzji zwróciło uwagę na podniesienie formy poidełka do rangi symbolu, "dzięki czemu poidełka oprócz unikalnej, wyjątkowej estetyki, stają się punktem wyjścia do opowiedzenia pewnej historii".

 

Drugą nagrodę otrzymał zespół 22ARCHITEKCI: Wojciech Conder, Aleksander Drzewiecki, Maciej Kowalczyk, Agnieszka Lewandowska, Michał Tatjewski i Aleksandra Zubelewicz-Lada za projekt systemu mebli miejskich pełniących funkcję poidełek.

 

||| nagrodę, "za twórcze wkomponowanie symbolu Wisły w postaci charakterystycznego pęknięcia w misie poidełka", otrzymał zespół w składzie: Zuzanna Szpocińska, Tomasz Marcinkiewicz, Jerzy Grochulski

Ponadto wyróżnienia otrzymali: Zofia Roguska i Jakub Kawałkowski, Pracownia Projektowa Zuzanna Bujacz-Jaworska i Pracownia Projektowa Michał Podgórczyk.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym projektantom serdecznie gratulujemy!

Wszystkie prace zgłoszone do konkursu można oglądać na wystawie, która będzie czynna do najbliższego piątku w godzinach 10.00-16.00 w Sali lustrzanej OW SARP, ul. Foksal 2 w Warszawie.

Dyskusja pokonkursowa odbędzie się dnia 21.04. o godzinie 15.00 w Oddziale Warszawskim Stowarzyszenia Architektów Polskich, ul. Foksal 2.

www.sarp.warszawa.pl

Korzystając z serwisu internetowego Fundacji Bęc Zmiana wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.