Bęc Zmiana

BĘC NA WARSZAWSKICH TARGACH KSIĄŻKI


Czas:
18–21.05
Miejsce: 
Warszawa, PGE Narodowy, al. Poniatowskiego 1, stoisko 4/D1

Zapraszamy na Warszawskie Targi Książki, na których swoją premierę będą miały dwie publikacje wydawnictwa Bęc Zmiana!

Śmieciowa przestrzeń (współwydawca: Centrum Architektury) to wybór tekstów Rema Koolhaasa – od lat 70. do naszych czasów. Znalazły się w nim przełomowe eseje architekta, takie jak Bigness, Miasto generyczne czy tytułowa Śmieciowa przestrzeń, a także zapisy wykładów oraz wywiad z autorem. Koolhaas nie boi się stawiać odważnych pytań o miejsce architektury w zglobalizowanej rzeczywistości, o świat poddawany ekspresowej urbanizacji i przesycony obrazami.

Kontrowersyjnych tez nie unika również Kacper Pobłocki, autor książki Kapitalizm. Historia krótkiego trwania – opowieści o tym, jak praca, przestrzeń i pieniądz stały się filarami systemu, który na naszych oczach przechodzi do historii. To epokowe wydarzenie jest dla autora okazją do ponownego postawienia szeregu fundamentalnych pytań. Czy Zachód wynalazł, czy jedynie przywłaszczył sobie nowoczesność, demokrację i miejskość? Czy kapitalizm jest tak stary jak ludzkość? W którym momencie ludzie zamieszkujący tereny współczesnej Polski wkroczyli w nurt globalnych dziejów?

Na naszym stoisku znajdziecie również nowości wydawnicze Bęc Zmiany: Incydentologię i Zarządzanie w płynnej nowoczesności oraz książki z naszej oferty dystrybucyjnej.

www.sklep.beczmiana.pl

Korzystając z serwisu internetowego Fundacji Bęc Zmiana wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.