NIEWIDZIALNY DIZAJN / WARSZAWA, 6-7.12


<<< Plakat promujący wydarzenie

Druga edycja interdyscyplinarnej konferencji poświęconej projektowaniu NIEwidzialny DIZAJN poświęcona będzie problemowi mobilności, jak bycie w ruchu redefiniuje projektowanie. Inicjatorka konferencji Agata Nowotny z Instytutu Działań Projektowych tak opisuje zagadnienia, które poruszane będą podczas dwudniowego spotkania: „wiemy, że technologia mobilna zwiększa nie tylko wirtualną, ale także fizyczną mobilność. Ale czy wiemy, jak to jest podróżować miesiącami od kraju do kraju? Jak czuje się człowiek w podróży? Czy wiemy, jak wiele rzeczy nosimy codziennie przy sobie lub ile ważą nasze dżinsy? To czego nam brak, to empatia dla ludzi, głębokie zrozumienie kontekstu, w jakim funkcjonują,  rzeczywistych potrzeb użytkowników, mieszkańców miast. Właśnie dlatego zamiast wykładania na stół wielkich liczb, zbadamy ulotne aspekty indywidualnego doświadczenia i osobistych konsekwencji życia w szybko zmieniającym się środowisku”.
Podczas dwudniowej konferencji (wykładów, prezentacji, warsztatów) organizatorzy planują spotkania z praktykami i teoretykami dizajnu, badaczami, projektantami oraz specjalistami z różnych dziedzin, takich jak: antropologia i socjologia, technologia czy teoria projektowania i biznesu. Wśród gości będą m.in. Zuzanna Skalska (360 Inspirations), Hendrik Jan Grievink (Next Nature), dr Katerina Jungnickel (Goldsmiths, University of London).
Wydarzenie organizowane jest przez: Fundację Projekt: Polska, Instytut Działań Projektowych i klubokawiarnię Państwomiasto.
Rejestracja odbywa się poprzez stronę internetową konferencji.

Czas: 6-7.12
Miejsce: Warszawa, Państwomiasto, ul. Generała Władysława Andersa 29
niewidzialnydizajn.pl

Korzystając z serwisu internetowego Fundacji Bęc Zmiana wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.