PUNKTY WSPARCIA / BYTOM, DO 31.01


>>> Jan Pfeiffer: z wystawy Punkty wsparcia, dzięki uprzejmości artysty

Projekt Punkty wsparcia podejmuje refleksję nad tym, w jaki sposób we wspólnocie lub grupie ludzi żyją i są podtrzymywane idee. Jak pojęcia te są następnie przekładane na wizualny język form i znaków. Jan Pfeiffer pyta również o to, jak można rozpoznać, że określony kierunek filozoficzny jest nadal istotny, aktualny i korzystny, a kiedy jest on pielęgnowany na siłę. Artystę interesuje także sytuacja odwrotna: gdy coś, co trąci myszką, może zostać wykorzystane z nową energią.
„W pomieszczeniu znajdziemy stos różnych profili żelaznych oraz kompozycje z rur, gdzie części z nich nadano kształty mające przypominać symbole historyczne, takie jak łuki, skrzydła, włócznie oraz inne. Żelazna plątanina będzie z jednej strony przypominać widzom porzucone i zużyte materiały, z drugiej jednakże, dzięki swojej błyszczącej powierzchni instalacja będzie stwarzała wrażenie przygotowanej do nowego zastosowania. W tej instalacji przestrzennej znajdzie się również miejsce na dwa rysunki: umieszczony na środkowej ścianie rysunek w ołówku będzie przestawiał drzwi zainspirowane egipską mitologią, natomiast animacja stworzona z rysunków ręcznie wykonanych w ołówku, przedstawiająca mężczyznę w stroju „Sokoła” ćwiczącego choreografię, zostanie wkomponowana w kłębowisko elementów żelaznych” – tłumaczy Jan Pfeiffer, który swoją wystawę realizował w ramach projektu Metropolis.

do 31.01
Bytom, CSW Kronika, Rynek 26
www.kronika.org.pl

Korzystając z serwisu internetowego Fundacji Bęc Zmiana wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.